Skanowanie/Jak skanować

Umieszczanie fotografii i dokumentów na płycie dokumentów

Zdejmowanie pokrywy dokumentów w przypadku grubych lub dużych dokumentów

Skanując dokumenty, należy postępować w taki sposób, aby nie naruszyć praw autorskich. Nie należy skanować publikowanych tekstów ani obrazów, nie upewniwszy się uprzednio co do ich statusu prawnego.

Uwaga:
Tacę na dokumenty należy utrzymywać w czystości.

Otwórz pokrywę dokumentów. Umieść oryginalny dokument na tacy na dokumenty skanowaną stroną w dół. Upewnij się, że dokument jest prawidłowo wyrównany.

Przestroga:
Nigdy nie należy bez potrzeby otwierać pokrywy dokumentów.

Uwaga:
  • Należy upewnić się, że dokument dokładnie przylega do szklanej powierzchni; w przeciwnym przypadku nie zostanie skopiowany cały obraz.
  • Obszar o rozmiarze do 2,5 mm od krawędzi szyby tacy na dokumenty nie może być skanowany.

1. Maksymalny nieodczytywany obszar o szerokości 2,5 mm
2. Maksymalny nieodczytywany obszar o szerokości 2,5 mm

Zamknij delikatnie pokrywę dokumentów, aby dokument się nie przesuwał.

Uwaga:
  • Aby zeskanować poprawnie dokument, należy zamknąć pokrywę dokumentów w celu zapobieżenia wpływowi światła zewnętrznego.
  • Nie należy pozostawiać fotografii na tacy na dokumenty przez dłuższy czas. Mogą się one przykleić do szyby tacy na dokumenty.
  • Na urządzeniu nie należy kłaść ciężkich przedmiotów.

Zdejmowanie pokrywy dokumentów w przypadku grubych lub dużych dokumentów

Podczas skanowania grubych lub dużych dokumentów można zdjąć pokrywę dokumentów.

Uwaga:
  • Podczas skanowania dokumentów bez użycia pokrywy dokumentów należy dociskać dokumenty z góry tak, aby były płaskie.
  • Naciskając dokument, nie należy go przesuwać, ani naciskać zbyt mocno.

Zdejmowanie i instalowanie pokrywy dokumentów

Upewnij się, że urządzenie jest wyłączone.

Odłącz kabel pokrywy dokumentów.

Otwórz pokrywę dokumentów i pociągnij ją w górę.

Aby zainstalować pokrywę dokumentów, należy wykonać w odwrotnej kolejności procedurę zdejmowania pokrywy.

Przestroga:
  • Manipulując pokrywą dokumentów, nie należy stosować nadmiernej siły, ani nie zginać jej po przekątnej. Może to spowodować uszkodzenie pokrywy dokumentów.
  • Nie wolno otwierać i zamykać modułu skanera bez pokrywy dokumentów. Może to spowodować obrażenia ciała oraz poważne uszkodzenie urządzenia.


[Góra]