Annen informasjon

Bruke spesialmedier

Kapasitet for Epson-spesialmedier
Lagre Epson Photo Paper

Du kan oppnå gode resultater med de fleste typer vanlig papir. Bestrøket papir og glanset film gir imidlertid best utskrift fordi disse mediene absorberer mindre blekk.

Epson leverer spesialmedier som er utviklet for det blekket som brukes i Epson blekkskrivere. Epson anbefaler at du bruker medier som distribueres av Epson, for å sikre kvaliteten på resultatene.

Når du legger inn spesialmedier fra Epson, bør du først lese instruksjonene som følger med mediene, og dessuten huske på følgende.

Advarsel!
Rengjøringsark som følger med Epson-spesialmedier, må ikke brukes i denne skriveren. Rengjøringsfunksjonen som disse arkene utfører, er ikke nødvendig med denne typen skriver, og arkene kan sette seg fast i skriveren.

Obs!
  • Legg inn mediene i arkmateren med den siden du vil skrive ut på, opp. Se instruksjonene som følger med mediene for å avgjøre hvilken side du skal skrive ut på. Enkelte typer spesialmedier har avkuttede hjørner som en hjelp til å fastslå den riktige retningen når de legges i skriveren.
  • Hvis papiret er bøyd, trykker du det flatt eller bøyer det lett i motsatt retning før du legger det inn. Hvis du skriver ut på bøyd papir, kan blekket gnis utover på utskriften.

Kapasitet for Epson-spesialmedier

Se diagrammet nedenfor hvis du vil ha oversikt over kapasiteten for ulike Epson-spesialmedier.

Medietype

Lastekapasitet

Photo Quality Ink Jet Paper

Opptil 100 ark.

Iron-On Cool Peel Transfer Paper

Ett ark om gangen.

Photo Quality Ink Jet Cards

Opptil 30 kort

Photo Quality Self Adhesive Sheets

Ett ark om gangen.

Matte Paper Heavyweight

Opptil 20 ark.

Photo Paper

Opptil 20 ark med Photo Paper.
Ett ark om gangen for 200 x 300 mm Photo Paper.

Premium Glossy Photo Paper

Opptil 20 ark.

Premium Semigloss Photo Paper

Opptil 20 ark.

ColorLife Photo Paper

Opptil 20 ark.

*  Vær forsiktig så du ikke skriver ut på støtteark som er lagt inn under spesialmedier.


[Toppen av siden]

Lagre Epson Photo Paper

Legg ubrukt papir tilbake i originalpakningen når du er ferdig med å skrive ut. Epson anbefaler å lagre utskriftene i en plastpose som kan lukkes. Beskytt dem mot høye temperaturer, fuktighet og direkte sollys.


[Toppen av siden]


Forrige

Neste