Ohjelmiston käyttäminen

Creativity Suite -sovellusten asennuksen poistaminen

Windows-käyttöjärjestelmä
Mac OS X -käyttöjärjestelmä

Halutessasi voit poistaa sovellukset, joita et tarvitse. Noudata seuraavia ohjeita.

Windows-käyttöjärjestelmät

Huomautus:
  • Sovellusten asennuksen poistaminen Windows XP -käyttöjärjestelmästä edellyttää kirjautumista järjestelmänvalvojan oikeuksin. Sovellusten asennuksen poistaminen ei onnistu rajoitetuin käyttöoikeuksin.
  • Sovellusten asennuksen poistaminen Windows 2000 -käyttöjärjestelmässä edellyttää järjestelmänvalvojan käyttöoikeuksia (kirjautumista tunnuksella, joka kuuluu järjestelmänvalvojien ryhmään).

Napsauta Windows XP -käyttöjärjestelmässä Start (Käynnistä) -painiketta ja valitse Control Panel (Ohjauspaneeli). Napsauta Windows Me-, Windows 98- tai Windows 2000 -käyttöjärjestelmässä Start (Käynnistä) -painiketta, valitse Settings (Asetukset) ja valitse Control Panel (Ohjauspaneeli).

Kaksoisnapsauta Lisää tai poista sovellus -kuvaketta.

Valitse luettelosta ohjelmisto, jonka asennuksen haluat poistaa.

Napsauta Change/Remove (Lisää tai poista) Windows XP:ssä tai 2000:ssa tai Add/Remove (Lisää/Poista) Windows Me:ssä tai 98:ssa.

Valitse näyttöön tulevassa vahvistussanomassa Yes (Kyllä).

Huomautus:
Kun haluat poistaa EPSON Print CD:n asennuksen, valitse Remove (Poista) ja valitse Next (Seuraava).

Noudata näyttöön tulevia ohjeita.


[Alkuun]

Mac OS X -käyttöjärjestelmä

Huomautus:
  • Sovellusten asennuksen poistaminen edellyttää kirjautumista järjestelmänvalvojan oikeuksin. Sovellusten asennusta ei voi poistaa, jos järjestelmään on kirjauduttu käyttämällä rajoitetut käyttöoikeudet omaavaa käyttäjänimeä.
  • Installer (asennusohjelma) ja Uninstaller (asennuksen poistamisohjelma) voivat olla erillisiä. Tämä on sovelluskohtaista.

Aseta CD-ohjelmistolevy CD-asemaan. EPSON-ohjelmistolevy käynnistyy automaattisesti.

Avaa asennuksen poistamisen sovelluskansio ja kaksoisosoita tarvittaessa kielikansiota.

Kaksoisosoita Installer- tai Uninstaller-symbolia. Jos näyttöön tulee Authenticate (Käyttöoikeuksien todentaminen) -valintataulu, kirjoita salasana tai lausemuotoinen salasana. Noudata sitten näyttöön tulevia ohjeita.


[Alkuun]