Kezdőlap
A film és dia beolvasása közben jelentkező problémák

Nem sikerül filmet és diát beolvasni
Nem sikerül beolvasni a filmet Automatikus módban vagy a miniatűr előképből
Furcsák a negatívról készült előképek
Csíkos gyűrűk láthatók a beolvasott képen
Vonal látható az előképen

Nem sikerül filmet és diát beolvasni
  • Győződjön meg róla, hogy a lapolvasó fedele jól van csatlakoztatva a lapolvasó OPTION (Kiegészítő) portjához. További útmutatás: A dokumentumpárna eltávolítása.

  • Ellenőrizze, hogy a film vagy a dia típusának megfelelően van-e beállítva a Document Type (Dokumentumtípus) beállítás (Otthoni mód), illetve a Document Type (Dokumentumtípus) és a Film Type (Filmtípus) beállítás (Professzionális mód). További útmutatás: Az alapbeállítások megadása.

Nem sikerül beolvasni a filmet Automatikus módban vagy a miniatűr előképből

Előfordul, hogy az EPSON Scan nem ismeri fel a filmet, vagy hogy helytelenül vágja körül, illetve egy képnek tekinti a képeket. Ez a következő jellemzőkkel rendelkező képekkel fordulhat elő:

  • Sötét hátterű képek.

  • Nagyon világos hátterű képek.

  • Olyan színes negatív, amelynek nagyon világos vagy nagyon sötét az alapszíne (háttere).

  • Ha egyszerre kerül sor panoráma és normál méretű képek beolvasására.


Megjegyzés:

Az Automatikus üzemmódban csak 35 mm-es színes negatívot és diát lehet beolvasni. Ha fekete-fehér filmet vagy diát, illetve közepes méretű filmet szeretne beolvasni, használja a Home (Otthoni) vagy a Professional (Professzionális) üzemmódot.

Próbálkozzon az alábbi megoldásokkal.

  • Ügyeljen rá, hogy a film jól legyen elhelyezve a filmtartóban, és hogy a filmtartó jól legyen ráhelyezve a dokumentumasztalra. További útmutatás: Film behelyezése a tartóba.

  • Győződjön meg róla, hogy nincsenek megkarcolva, nem porosak és nincsenek letakarva a filmtartó hátoldalán lévő fehér matricák és a körülöttük levő területek. Ha ezek a területek el vannak fedve, a lapolvasónak nehézségei adódhatnak a film és a dia felismerésével Full Auto (Automatikus) üzemmódban. Ha nem oldódik meg a probléma, próbálkozzon a beolvasással a Home (Otthoni) vagy a Professional (Professzionális) módban.

  • A Configuration (Konfiguráció) ablakban állítsa be a miniatűrök körülvágási területét a Thumbnail Cropping Area (Miniatűrök körülvágási területe) csúszkával. További részletek az EPSON Scan súgójában találhatók.

  • Ellenőrizze, hogy a film vagy a dia típusának megfelelően van-e beállítva a Document Type (Dokumentumtípus) beállítás (Otthoni mód), illetve a Document Type (Dokumentumtípus) és a Film Type (Filmtípus) beállítás (Professzionális mód). További útmutatás: Az alapbeállítások megadása.

Furcsák a negatívról készült előképek
  • Ellenőrizze, hogy a film típusának megfelelően van-e beállítva a Document Type (Dokumentumtípus) beállítás (Otthoni mód), illetve a Document Type (Dokumentumtípus) és a Film Type (Filmtípus) beállítás (Professzionális mód). További útmutatás: Az alapbeállítások megadása.

  • Normál előképen a filmet körülfogó sötét területet és a filmtartó keretét fehérnek tekinti a program. Ennek hatására módosul az expozíció, és sötétebbnek látszanak a képek. Kijelölőkerettel rajzolja körül azt a területet, amelyet be szeretne olvasni, amint azt Az előkép beolvasása és a beolvasott terület módosítása című rész ismerteti. Ezután kattintson a Zoom (Nagyítás) gombra, és tekintse meg a területet.

Csíkos gyűrűk láthatók a beolvasott képen

Az átlátszó anyagok beolvasásakor a beolvasott képen megjelenő, kör alakú csíkos mintát Newton-gyűrűnek nevezzük. Olyankor szokott jelentkezni, ha görbe a film.

Alsó oldalával felfelé helyezze be a filmet, és a Thumbnail (Miniatűr) előképet használja. Ezután fordítsa meg az előképet a Preview (Előkép) ablak  (tükrözés) ikonjával. További útmutatás: Az előkép beolvasása és a beolvasott terület módosítása.

Vonal látható az előképen

Valószínűleg poros vagy megkarcolódott a dokumentumasztal vagy a filmfeldolgozó egység. Tisztítsa meg a dokumentumasztalt és a filmfeldolgozó egységet A lapolvasó tisztítása című részben ismertetett módon. Ha a probléma továbbra is fennáll, forduljon a készülék eladójához.