|
|||||||||||||||||||||||||||||||
![]() |
Inställning med knapparna på kontrollpanelenDet här avsnittet beskriver hur du anger trådlösa säkerhetsinställningar och ansluter till åtkomstpunkten med knapparna på skrivaren. Gör inställningarna via LCD-panelen om skrivaren har en LCD-panel. Ytterligare information finns i Inställning med knapparna på kontrollpanelen.
Skrivaren har stöd för följande trådlösa inställningsmetoder.
Automatisk inställning med Wi-Fi Protected Setup (WPS)
Om åtkomstpunkten stöder standarden Wi-Fi Protected Setup (WPS), kan säkerhetsinställningarna konfigureras automatiskt. ![]()
Automatisk trådlös inställning med WPSOm åtkomstpunkten stöder standarden Wi-Fi Protected Setup (WPS), kan säkerhetsinställningarna konfigureras automatiskt.
Procedur för inställning med tryckknappsmetoden (PBC)
![]()
![]()
Endast Network status light (green) blinkar om det inte går att ansluta till nätverket. Rensa eventuella fel genom att trycka på Wi-Fi och upprepa proceduren från steg 2.
Inställning med PIN-kodsmetod![]()
![]()
Endast Network status light (green) blinkar om det inte går att ansluta till nätverket. Rensa eventuella fel genom att trycka på Wi-Fi och upprepa proceduren från steg 3.
| ![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||