|
||||||||||
![]() |
Problémy se skenovánímNelze skenovat pomocí náhledu Thumbnail (Minináhled)Používáte-li režim Full Auto Mode (Plně automatický režim), není minináhled k dispozici. Změňte režim skenování na Home Mode (Domácí režim) nebo Professional Mode (Profesionální režim). Pokyny viz Změna režimu skenování.
Jestliže skenujete obrázky s velmi tmavým nebo světlým pozadím, použijte normální náhled a vytvořte výřezy oblastí, které chcete skenovat. Pokyny viz Náhled a úprava oblasti skenování.
Pokud skenujete filmový pás se snímky v panoramatickém i normálním formátu, panoramatické snímky nebudou v náhledu zobrazeny. Na panoramatické snímky použijte náhled v normální velikosti a vytvořte výřez oblasti, kterou chcete naskenovat. Pokyny viz Náhled a úprava oblasti skenování.
Jestliže skenujete velký dokument, použijte běžný náhled a vytvořte výřezy oblasti, kterou chcete skenovat. Pokyny viz Náhled a úprava oblasti skenování.
Nastavení položek Document Type (Typ dokumentu) v režimu (Home Mode (Domácí režim)) nebo Document Type (Typ dokumentu) a Film Type (Typ filmu) v režimu (Professional Mode (Profesionální režim)) musí být správné. Pokyny viz Skenování v režimu Home Mode (Domácí režim) nebo Skenování v režimu Professional Mode (Profesionální režim).
Klepněte na položku Configuration (Konfigurace), vyberte kartu Preview (Náhled) a pomocí posuvníku Thumbnail Cropping Area (Oblast ořezání miniatury) upravte oblast miniatur.
Jestliže skenujete v režimu Home Mode (Domácí režim) a je pro položku Illustration (Ilustrace) vybráno nastavení Newspaper (Noviny), Magazine (Časopis), Text/Line Art (Text a perokresba) nebo Document Type (Typ dokumentu), náhled miniatur není k dispozici.
Problémy s úpravou oblasti skenování v okně náhledu Thumbnail (Minináhled)Vytvořte výřez nebo upravte stávající výřez tak, že vyberete oblast, kterou chcete naskenovat. Pokyny viz Vytvoření výřezu na náhledu.
Klepněte na položku Configuration (Konfigurace), vyberte kartu Preview (Náhled) a pomocí posuvníku Thumbnail Cropping Area (Oblast ořezání miniatury) upravte oblast miniatur.
Použijte náhled v normální velikosti a vytvořte výřez oblasti, kterou chcete naskenovat. Pokyny viz Náhled a úprava oblasti skenování.
Obrázek náhledu negativního filmu není v pořádkuNastavení položek Document Type (Typ dokumentu) v režimu (Home Mode (Domácí režim)) nebo Film Type (Typ filmu) v režimu (Professional Mode (Profesionální režim)) musí odpovídat typu skenovaného filmu. Pokyny viz Skenování v režimu Home Mode (Domácí režim) nebo Skenování v režimu Professional Mode (Profesionální režim).
V náhledu v normální velikosti jsou tmavé oblasti okolo filmu a rámečku držáku filmu vnímány jako bílé. Toto změní expozici a obrazy se pak jeví tmavší. Vytvořte výřez oblasti obrazu, kterou chcete skenovat, a potom klepnutím na tlačítko Zoom (Měřítko) zobrazte její náhled. Pokyny viz Náhled a úprava oblasti skenování.
Použijte náhled miniatur místo náhledu v normální velikosti. Pokyny viz Náhled a úprava oblasti skenování.
Nelze skenovat více obrazů současněPři skenování více fotografií umístěte fotografie na desku dokumentu alespoň 20 mm (0,8 palce) od sebe.
Nelze skenovat v režimu Full Auto Mode (Plně automatický režim)Pokud skenujete obrazy s velmi tmavým nebo světlým pozadím, přepněte do režimu Home Mode (Domácí režim) nebo Professional Mode (Profesionální režim). Postup změny režimu skenování viz Změna režimu skenování. Potom použijte náhled v normální velikosti a vytvořte výřez oblasti, kterou chcete naskenovat. Pokyny viz Náhled a úprava oblasti skenování.
Pokud skenujete velký dokument, například ve formátu A4, přepněte do režimu Home Mode (Domácí režim) nebo Professional Mode (Profesionální režim). Postup změny režimu skenování viz Změna režimu skenování. Potom použijte náhled v normální velikosti a vytvořte výřez oblasti, kterou chcete naskenovat. Pokyny viz Náhled a úprava oblasti skenování.
Skenování dlouho trváSkenování lze zrychlit snížením hodnoty rozlišení. Pokyny viz Volba Resolution (Rozlišení).
Skenování může trvat delší dobu, pokud skenujete pomocí funkce DIGITAL ICE Technology.
Skenování může trvat delší dobu, pokud jste v aplikaci EPSON Scan vybrali volbu Show Texture (Zobrazit texturu).
Nelze skenovat film nebo diapozitivPodložka na dokumenty musí být odstraněna z krytu skeneru. Pokyny viz Odstranění podložky na dokumenty.
Při skenování filmu nebo diapozitivů je nutné, aby byl film správně umístěn do držáku filmů a aby byl držák filmů správně umístěn na desku dokumentu. Pokyny viz Vložení filmu nebo diapozitivů.
Nastavení položek Document Type (Typ dokumentu) v režimu (Home Mode (Domácí režim)) nebo Film Type (Typ filmu) v režimu (Professional Mode (Profesionální režim)) musí odpovídat typu filmu / diapozitivu. Pokyny viz Skenování v režimu Home Mode (Domácí režim) nebo Skenování v režimu Professional Mode (Profesionální režim).
Zkontrolujte, zda je kryt skeneru řádně připojen k portu OPTION skeneru.
| ![]() |
||||||||