|
Les gjennom alle disse instruksjonene og ta vare på dem for senere bruk. Følg alle advarslene og instruksjonene som skanneren er merket med.
- Plasser skanneren så nær datamaskinen at den nås av grensesnittkabelen med god margin. Ikke plasser eller oppbevar skanneren utendørs eller nær store mengder smuss eller støv, vann eller varmekilder, eller på steder utsatt for støt, vibrering, høye temperaturer eller høy fuktighet, sterke lyskilder eller raske endringer i temperatur eller fuktighet. Ikke bruk skanneren med våte hender.
- Plasser skanneren nær et strømuttak der strømledningen lett kan kobles fra.
- Strømledninger må plasseres slik at de ikke utsettes for slitasje, kutt, krymping og floking. Ikke plasser gjenstander oppå strømledningen, og ikke gjør slik at strømledningen kan bli tråkket på eller kjørt over. Vær spesielt oppmerksom på at strømledningene må være rette i endene og på stedene der de går inn og ut av omformeren.
- Bruk bare den typen strømforsyning som er angitt på merkelappene på skanneren.
- Unngå å bruke uttak på samme krets som kopimaskiner eller luftesystemer som slås av og på regelmessig.
- Hvis du bruker en skjøteledning med skanneren, må du kontrollere at den totale mengden merkestrøm (ampere) for enhetene som er koblet til skjøteledningen, ikke overskrider tillatt merkestrøm for ledningen. Kontroller også at den totale merkestrømmen (ampere) for alle enhetene som er koblet til strømuttaket, ikke overskrider tillatt merkestrøm for strømuttaket. Ikke koble flere utstyrsenheter til strømuttaket.
- Ikke skru fra hverandre, endre eller forsøk å reparere strømledningen, skanneren eller eventuelt tilleggsutstyr på egen hånd, bortsett fra slik det er forklart i skannerens håndbøker.
- Ikke stikk gjenstander inn i noen åpninger, da de kan komme nær farlige spenningspunkter eller kortslutte deler. Vær oppmerksom på faren for elektrisk støt.
- Se til at det er nok plass til ledningene bak skanneren, og at det er nok plass over skanneren til at du kan løfte den integrerte TPU-en fullstendig.
- Under følgende forhold må du koble fra skanneren og få utført service hos kvalifisert personell:
Strømkabelen eller kontakten er skadet, det har kommet væske inn i skanneren, skanneren har falt i gulvet eller kabinettet er skadet på annen måte, skanneren fungerer ikke normalt eller viser en betydelig endring i ytelse. (Ikke juster kontroller som ikke er beskrevet i driftsinstruksjonene.)
- Hvis du planlegger å bruke skanneren i Tyskland, må bygningsinstallasjonen være beskyttet med en overbelastningsbryter på 10 eller 16 ampere for å gi skanneren tilstrekkelig kortslutningsvern og overstrømvern.
 |  | Merknad for tysktalende brukere:
|
 |  | Bei Anschluss des Scanners an die Stromversorgung muss sichergestellt werden, dass die Gebäudeinstallation mit einer 10 A- oder 16 A-Sicherung abgesichert ist.
|
|
Advarsler, forsiktighetsregler og merknader
 | Advarsler
|
 | må følges nøye for å unngå personskade
|
|
 | Forsiktighetsregler
|
 | må overholdes for å unngå å skade utstyret
|
|
 | Merknader
|
 | inneholder viktig informasjon og nyttige tips om bruk av produktet
|
|
|