Muita tietoja
Mukautettujen paperikokojen määrittäminen Mac OS 9 -ympäristössä
Mukautetun paperikoon määrittäminen
Mukautetun paperikoon määrittäminen
Voit määrittää mukautettuja paperikokoja. Voit tehdä sen määrittämällä uuden paperikoon tai luoda mukautetun paperikoon olemassa olevan paperikoon pohjalta. Katso lisätiedot jäljempänä olevasta osasta.
Uuden paperikoon luominen
Jos sopivaa paperikokoa ei ole Page Setup (Arkin määrittely) -valintataulun Paper Size (Paperikoko) -luettelossa, määritä uusi paperikoko seuraavassa olevien vaiheiden mukaisesti.
 |
Osoita Page Setup (Arkin määrittely) -valintataulussa Customize (Mukauta). Näyttöön avautuu seuraava valintataulu.
|
 |
Määritä uusi paperikoko valitsemalla New (Uusi). Valintataulu päivittyy, ja voit kirjoittaa nimen uudelle paperikoolle.
|
 |
Kirjoita paperikoon yksilöllinen nimi paperikokoluetteloa varten.
|
 |
Valitse Unit (Yksikkö) -asetukseksi cm tai inch (tuuma).
|
 |
Määritä paperin leveys ja korkeus kirjoittamalla arvot asianomaisiin muokkausruutuihin.
|
 |
Määritä marginaalit kirjoittamalla ne Margin (Marginaali) -muokkausruutuihin tai säätämällä esikatselukuvaa.
|
 |
Palaa Page Setup (Arkin määrittely) -valintatauluun osoittamalla OK.
|
Voit määrittää enintään 100 paperikokoa. Luotujen paperikokojen nimet näkyvät Paper Size (Paperikoko) -luettelossa.
Jos haluat poistaa mukautetun paperikoon, valitse Customize (Mukauta), valitse paperikoko Custom Paper (Mukautetut paperit) -valintataulusta ja valitse Delete (Poista).
Olemassa olevan paperikoon kopioiminen malliksi
Kopioi olemassa oleva paperikoko malliksi seuraavien vaiheiden mukaisesti.
 |
Valitse kopioitava olemassa oleva paperikoko ja valitse Copy (Kopioi).
|
 |
Valitse Unit (Yksikkö) -asetukseksi cm tai inch (tuuma).
|
 |
Määritä marginaalit kirjoittamalla ne Margin (Marginaali) -muokkausruutuihin tai säätämällä esikatselukuvaa.
|
 |
Valitse OK.
|

[Ylös]